Kolejny udany weekend gostyńskich kręglarzy

W dniach 22-23 sierpnia 2020 r. na gostyńskiej kręgielni rozgrywany był turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U 60 (zawodników po 60 roku życia), które na początku listopada rozegrane zostaną w Tarnowie Podgórnym. Turniej zakończył się dużym sukcesem Marka Podymy z KS Start Gostyń, który zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy z wynikiem 537 punktów. Równocześnie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Seniorów A w dwóch kategoriach wiekowych po 50 i po 60 roku życia. W klasyfikacji kobiet po 50 roku życia piąte miejsce zajęła Violetta Kolendowicz. W klasyfikacji mężczyzn po 50 roku życia zwyciężył wielokrotny mistrz Polski Włodzimierz Dutkiewicz, który jednym punktem pokonał swojego odwiecznego rywala z KS Czarna Kula Poznań Krzysztofa Kamińskiego. Zbigniew Klimański pechowo tylko różnicą ilości kręgli strąconych w zbieranych zajął czwarte miejsce, a ósmy był Marek Podyma. W klasyfikacji mężczyzn po 60 roku życia, w której o miejscu decydował tylko jeden start Marek Podyma zajął szóste miejsce.

W załączeniu dwa zdjęcia – zawodników z kwalifikacji do ME oraz z MP Seniorów A po 50 roku życia (na tym zdjęciu w miejsce Włodzimierza Dutkiewicza, który w tym czasie przebywał z młodzieżą na turnieju finałowym XXVII Memoriału Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego w Lesznie).

W Memoriale gostyńska młodzież kręglarska uzyskała również kilka cennych wyników. W kategorii wiekowej dzieci zwyciężyła Oliwia Ptak, mlodzik Dominik Dutkiewicz z bardzo dobrym wynikiem finału 581 punktów zajął drugie miejsce, juniorka młodsza Aleksandra Banaszak zajęła trzecie miejsce. Również na trzecim miejscu grę zakończył junior młodszy Mateusz Ptak.

Już za tydzień kolejne dwie imprezy rangi mistrzowskiej – w Lubinie rozegrane zostaną Indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów a w Lesznie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów.