Kręglarski grudzień

Zbliża się koniec tego tak trudnego roku. Epidemia koronawirusa spowodowała spore zamieszanie w kręglarskim kalendarzu. Odwołano część zawodów sportowych a część rozegrano w innych terminach. Mimo wszelkich trudności rok 2020 uważać możemy za bardzo udany.

Wystarczy tylko wspomnieć o tytule Mistrza Polski Seniorów Jakuba Osiewicza, tytułach Wicemistrza Polski Juniorów Jędrzeja Michalaka indywidualnie i w parze Kacpra Michalaka z Mikołajem Kosowiczem, brązowych medalach Kacpra Michalaka indywidualnie i Jędrzeja Michalaka z Patrykiem Lukaszewskim w parach.  Dominik Dutkiewicz podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (w tej kategorii wiekowej turniej ma rangę Mistrzostw Polski) zdobył dwa złote i jeden srebrny medal, Wiktoria Poznańska medal srebrny i brązowy a Julia Łagódka medal brązowy.

Bardzo dobre wyniki w ogólnopolskich turniejach młodzieżowych uzyskiwała nasza młodzież. Tu należy wspomnieć zwycięstwa Oliwii Ptak i Zuzanny Lisieckiej w kategorii wiekowej dzieci, oraz osiągnięcia Aleksandry Banaszak w kategorii juniorek młodszych oraz wyżej wspomnianych młodziczek i młodzika.

Podczas rozgrywanych w Gostyniu kwalifikacji do Mistrzostw Europy zawodników powyżej 60 roku życia awans na Mistrzostwa Europy uzyskał Marek Podyma.

Również gostyńscy amatorzy mogą pochwalić się wspaniałymi osiągnięciami. Podczas Mistrzostw Polski w Lubinie gostynianie zdobyli tytuły Drużynowego Mistrza (Maciej Matyla, Karol Zagata i Marek Podyma) i Wicemistrza Polski (Bogusław Zagata, Andrzej Zagata i Włodzimierz Dutkiewicz) a w klasyfikacji indywidualnej Marek Podyma został Wicemistrzem Polski natomiast Karol Zagata został brązowym medalistą.

Teraz kilka słów o końcówce roku. W miniony weekend odbywały się zawody w Poznaniu i Lesznie. W Poznaniu młodzież uczestniczyła w 41 Memoriałe W. Zielińskiego i J. Krukowskiego uzyskując bardzo dobre wyniki. Dominik Dutkiewicz zwyciężył w kategorii młodzików a Aleksandra Banaszak w kategorii juniorek młodszych. W kategorii dzieci zawody rozgrywane były łącznie dla dziewczynek i chłopców. Trzecie miejsce (pierwsze wśród dziewczynek) zajęła Oliwia Ptak a ósma była Zuzanna Danek. W kategorii młodziczek miejsca od szóstego do ósmego zajęły Julia Łagódka, Zuzanna Lisiecka i Karolina Nowak. W Lesznie rozgrywany był Turniej Miast amatorów. Bardzo dobry wynik uzyskał Mikołaj Hajnsz zajmując trzecie miejsce. Również na trzecim miejscu znalazła się gostyńska drużyna.

Wdniu 14 grudnia zakończyły się tegoroczne rozgrywki Gostyńskiej Ligi Kręglarskiej. Po pięciu kolejkach liderem indywidualnie jest Marek Podyma, a miejsca od czwartego do szóstego zajmują Zbigniew Klimański, Mikołaj Hajnsz i Marcin Frydryszak. Na kolejkę przed rundą finałową awans do grupy walczącej o zwycięstwo drużynowe uzyskały drużyny Gromu Kula Gostyń, Hydraulik Blues Gostyń z grupy A i Albatrosy Gostyń i Rzeźbiarze Gostyń z Grupy B.

Do informacji załączamy zdjęcie naszych najmłodszych zawodniczek – Oliwii Ptak i Zuzanny Danek z Memoriału w Poznaniu.