Udany weekend juniorów

Juniorzy KS”Start” Gostyń w miniony weekend uczestniczyli w rozgrywanych w Tarnowie Podgórnym Mistrzostwach Polski Juniorów w sprintach i tandemach mieszanych.

W tandemach mieszanych w 1/16 wystąpił Kacper Michalak z Darią Klunder z MLKS Tucholanka Tuchola odnosząc zwycięstwo nad wiktorią Jądrzyk i Kamilem Palaczem z KK Dziewiątka-Amica Wronki. W związku z tym, w 1/8 wystąpiły cztery tandemy z udziałem zawodników Startu – poza wyżej wymienionymi Mikołaj Kosowicz z Natalią Bucholc z MLKS Tucholanka Tuchola, Jędrzej Michalak z Weroniką Paszyk z Wrzosu Sierków i Patryk Lukaszewski z Aleksandrą Metlicką z MLKS Tucholanka Tuchola. Do ćwierćfinału awansował jedynie mikst Patryk Lukaszewski i Aleksandra Metlicka. Bardzo blisko awansu byli Kacper Michalak z Darią Klunder, którzy po remisie w pojedynkach przegrali jednym punktem w tzw. “rzutach śmierci”. W ćwierćfinale Patryk z Olą zwyciężyli z faworyzowanym tandemem KS “Polonii 1912” Leszno Nicoletta Dudziak i Mateusz Klecha. W półfinale trafili na mikst KK Dzieiwątka_Amica Wronki Julia Brodziszewska – Maciej Olczyk. Niestety nie udało się odnieść zwycięstwa, ale i tak start tego mikstu zakończył się sukcesem, jakim jest zajęcie trzeciego miejsca.

W sprintach wystąpili wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy. Od 1/16 start rozpoczął Jędrzej Nowak, który gładko zwyciężył z Patrykim Mrowcem z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne. Do ćwierćfinału awansowali Jędrzej i Kacper Michalak, Mikołaj Kosowicz i Jędrzej Nowak. Nie udało się awansować jedynie Patrykowi Lukaszewskiemu. W ćwierćfinale w braterskim pojedynku spotkali się Kacper i Jędrzej. Zwycięstwo i awans do półfinał odniósł Kacper. Na ćwierćfinalę grę w Mistrzostwach zakończyli pozostali zawodnicy. W półfinale Kacper trafił na późniejszego zwycięzcę Bartosza Ruszczyka. Ostatecznie w sprincie Kacper Michalak zajął trzecie, Jędrzej Michalak piąte, Jędrzej Nowak szóste a Mikołaj Kosowicz ósme miejsce.