Zwycięski mecz Startu w Poznaniu

W niedzielę 2 Lutego br. drużyna KS Start Gostyń udała się na mecz ligowy przedostatniej kolejki Superligi na trudną kręgielnię KS Czarnej Kuli Poznań. Mecz ten był bardzo ważny dla układu tabeli przed ostatnią kolejką ligową. Przy zwycięstwie Startu w Poznaniu i porażce KS Polonia 1912 Leszno w meczu u siebie z liderem Superligi KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne oba kluby zrównałyby się punktami a Start zajmowałby miejsce na podjum. Można powiedzieć, że marzenie w pełni się spełniło. Zawodnicy obu klubów wygrali po trzy pojedynki, jednak dobra gra Patryka Lukaszewskiego i Jędrzeja Michalaka a fantastyczna Jakuba Osiewicza (wynik 622 w tym niewybrażalne 250 do zbieranych!!!!) doprowadziła do zwycięstwa naszego klubu 5:3 oraz zdobycia punktu bonusowego.

Rozgrywany w Lesznie mecz KS Polonii 1912 Leszno z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne zakończył się wynikiem 6:2 dla faworyta i stało się Start awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Za dwa tydodnie 16 lutego 2020 r. zapraszamy wszystkich kibiców kręglarstwa na mecz KS Start – KS Polonia 1912 Leszno, który zadecyduje która z tych drużyn znajdzie się na najniższym stopniu podium. Zwycięstwo w lidze zapewniła sobie drużyna Alfa-Vector Tarnowo Podgórne a srebro Dziewiątka-Amica Wronki.