Styczeń Gostyńskich Kręglarzy

W styczniu gostyńską kręgielnię odwiedziło blisko dwieście kręglarek i kręglarzy z całej Polski.

W dniach 7 i 8 stycznia gościliśmy kręglarzy aamtorów na trzecim turnieju rozgrywanym w cyklu zawodów pod nazwą Turniej Miast. Zagrało 107 zawodniczek i zawodników. Frekwencja podobnie jak w zawodach, o których później mogła być większa jednak z dobrze nam znanej od dwóch lat przyczyny część zawodników musiała się wycofać. Turniej Miast był bardzo udany dla zawodników reprezentujących Gostyń. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali czwarty Marcin Frydryszak oraz Krzysztof Stachowiak i Maciej Matyla. Jest jednak powód do zadowolenia ponieważ zarówno indywidualnie – Marcin Frydryszak i drużynowo reprezentacja Gostynia po trzech turniejach zajmują pierwsze miejsca w klasyfikacji gneralnej Turnieju Miast.

W dniach 21 do 23 stycznia w Gostyniu rozegrany został XXXVII Turniej o Puchar Burmistrza Gostynia. Startowało łącznie 88 zawodniczek i zawodników w tym liczna reprezentacja KS Start w Gostyniu. W klasyfikacji kobiet, w której narazie Klub nie ma zawodniczek w kategorii wiekowej juniorek i seniorek, zwyciężyła Julia Paszyk z KK Dziewiątka-Amica Wronki. W klasyfikacji mężczyzn zdecydowane zwycięstwo odniósł reprezentant naszego Klubu Jakub Osiewicz z wynikiem łącznym 1291 punktów (638 w eliminacjach i 653 w finale). Drugi był Mateusz Goździk z Pilicy Tomaszów Mazowiecki z wynikiem łącznym 1244 punkty a trzeci Tomasz Masłowski – 1223 punkty. Bardzo dobrze zagrali również Adrian Zagata, który zajął siódme miejsce przegrywając walkę o podium niższymi zbieranymi, ósmy Karol Sellmann i dziewiąty Krzysztof Zagata. Po raz pierwszy w pierwszej dziesiątce Pucharu Burmistrza znalazło się aż czterech reprezentów KS Start w Gostyniu.

Należy również wspomnieć że od 12 do 16 stycznia w Sierakowie rozgrywany był 5 Turniej o Puchar Starosty Międzychodzkiego w kategoriach wiekowych dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Nasza młodzież również zakończyła start w turnieju z sukcesami. Rozpoczynając od najmłodszej kategorii wiekowej dzieci w finałowej szóstce znaleźli się Zuzanna Zielińska, która zajęła szóste miejsce wśród 27 dziewczynek i Igor Poznański piąty wśród 48 chłopców. Nieżle zaprentowali się również siedemnasta Zuzanna Przybylak i trzynasty Wojciech Pernak. Wśród młodziczek Start reprezentowany był przez 6 zawodniczek. Najlepiej zaprezentowały się brązowa medalistka Oliwia Ptak oraz Anna Łagódka i Aleksandra Kosmalska. Wśród młodzików Klub reprezentowany był przez dwóch zawodników. Dobrze wystartowały nasze juniorki młodsze. Do finału awansowały dwie nasze reprezentantki – srebrna medalistka Wiktoria Poznańska i piąta Julia Łagódka. W eliminacjach dobrze zagrała również Aleksandra Kuc. W zawodach wystartowało również dwóch naszych juniorów młodszych. Brązowy medal zdobył Dominik Dutkiewicz a o pechu może mówić Mateusz Ptak, któremu do gry w finale zabrakło tylko dwóch strąconych kręgli.