Zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Tradycyjnie dzień przed oficjalnym terminem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gostyńskiej kręgielni odbył się Gostyński Turniej Kręglarski WOŚP. – Gramy i będziemy grać, to już 28 lat – mówił Andrzej Zagata, współorganizator wydarzenia w gostyńskiej kręgielni. Pomaga nie tylko gostyńskie środowisko kręglarzy, bo przyjechali do nas również zawodnicy z Poznania, Leszna, Mosiny i Pleszewa. Przede wszystkim zagrali jednak nasi mieszkańcy, którzy dziś bardzo licznie przyszli na kręgielnie – grali i licytowali, by pomagać dzieciom – mówił Andrzej Zagata.

W sumie udało się uzbierać 9.520,40 złotych. – Pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Zebraliśmy blisko 2 tys. złotych więcej – dodaje Andrzej Zagata.

Darów było całkiem sporo. – Jak zawsze mamy ogromne wsparcie i mnóstwo, najróżniejszych rzeczy na licytacje, z których dochód zostanie przekazany na leczenie dzieci – mówiła Violetta Kolendowicz, współorganizatorka kręglarskiego finału WOŚP w Gostyniu.

W rozegranym turnieju kręglarskim wzięło udział kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników w wieku od kilku lat do seniorów 60 +. Liczył się przede wszystkim udział, ale wypada też wymienić zwycięzców. Fantastyczny wynik uzyskał zdobywca pucharu Zbigniew Klimański – 407 punktów. Bardzo wyrównana walka toczyła się o miejsca od drugiego do szóstego, które zajęli Adrian Kujawski (Leszno) – 387, Piotr Sierpowski (Leszno) – 386, Marek Podyma – 385, Zbigniew Musialski – 379 i Jakub Klimański – 375.